Każda program zostaje przygotowany ściśle pod naszych Pacjentów, biorąc pod uwagę nie tylko ich szybki powrót do zdrowia, ale również plan na utrzymanie wysokiej sprawności fizycznej.
Rehabilitacja ortopedyczna ma na celu jak najszybsze przywrócenie Pacjentowi pełnej sprawności fizycznej. W jej ramach stosuje się bardzo szeroki wachlarz technik rehabilitacyjnych, takich jak masaże, terapia manualna, ćwiczenia rehabilitacyjne, taping, fizykoterapia itp. Za każdym razem są one dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz wymagań Pacjenta.
Rehabilitacja narządów ruchu ma na celu leczenie oraz poprawę sprawności osób ze schorzeniami narządu ruchu – układu kostno-stawowego oraz mięśniowego, zarówno wrodzonych, jak i będących efektem stanów przeciążeniowych, zwyrodnieniowych, jak i przebytych urazów. W ramach rehabilitacji narządów ruchu stosowane są m.in. takie techniki rehabilitacji, jak terapia manualna, kinesiotaping, terapia tkanek miękkich, termoterapia, magnetoterapia czy masaże lecznicze. Dobór odpowiednich technik za każdym razem jest zależny od indywidualnego stanu Pacjenta.
Bóle kręgosłupa to jedne z najczęstszych dolegliwości, pojawiające się u osób w każdym wieku, które często utrudniają, a nawet uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Mogą być one spowodowane stanami przeciążeniowymi mięśni i stawów kręgosłupa, niekiedy mają podłoże zwyrodnieniowe, pourazowe lub reumatyczne (zazwyczaj u osób starszych). Kadra Kliniki Fizjokoncept zajmuje się Pacjentami z ostrymi i przewlekłymi bólami kręgosłupa, oferując kompleksową rehabilitację.
Rehabilitacja neurologiczno-neurochirurgiczna to kompleksowe, specjalistyczne działanie, prowadzone u Pacjentów z chorobami oraz urazami ośrodkowego układu nerwowego. Jej głównym celem jest przywrócenie utraconych funkcji, a jeśli nie jest to możliwe – podtrzymywanie tych pozostałych. Specjaliści z Kliniki Fizjokoncept dużą uwagę przykładają również do tego, aby nauczyć Pacjenta radzenia sobie z powstałą niepełnosprawnością, aby mogli z maksymalną swobodą funkcjonować w swoim środowisku. W wieku przypadkach musi to być rehabilitacja ciągła, prowadzona przez całe życie Pacjenta.
Rehabilitacja urologiczna to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się problemu nietrzymania moczu, który – wbrew pozorom – jest przypadłością wielu osób. Indywidualnie dobrane ćwiczenia pomagają wzmocnić odpowiednie partii mięśni, a tym samym ograniczyć lub całkowicie usunąć wstydliwe objawy. Ostateczna decyzja o rozpoczęciu rehabilitacji jest podejmowana po konsultacjach lekarskich, niekiedy wymaga dodatkowych badań oraz konsultacji specjalistycznych.
Poprzez indywidualną terapię w gabinecie w możliwie jak najkrótszym czasie wyprowadzamy pacjenta ze stanu ostrego i wprowadzamy specjalistyczne ćwiczenia na maszynach Total Gym uzupełniając je ćwiczeniami domowymi. Taka metoda gwarantuje długotrwałe efekty a jednocześnie obniża koszty rehabilitacji, które musi ponieść pacjent.
kadra
nasi specjaliści
jan podgórski
neurochirurg
Specjalista z zakresu neurochirurgii. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Wieloletni pracownik WIM CSK MON w Warszawie. Kształcił się w najlepszych ośrodkach w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i USA.
bartosz niedzicki
fizjoterapeuta
Po skończeniu studiów na wydziale rehabilitacji na Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego rozpoczął długą drogę rozszerzania swojej wiedzy. Spędził 9 miesięcy w USA, aby dokładnie nauczyć się PNF. Został instruktorem post – rehabGravity® training.
artur pisarski
ortopeda
Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent II- ego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizuje się w leczeniu i diagnostyce stawu kolanowego. Doświadczenie kliniczne zdobywał w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji II Wydziału Lekarskiego WUM Wojewódzkiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.
mateusz olech
osteopata
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie. Praktykę zawodową zdobywał początkowo w Wielkiej Brytanii. W kraju i zagranicą na licznych kursach zdobył wiedzę, która w tej chwili pozwala mu prowadzić terapię na najwyższym światowym poziomie.
Rehabilitacja narzadów ruchu nie ogranicza się jedynie do przywrócenia sprawności nogom i rękom, ale również do przygotowania organizmu do pełnej formy.
Kręgosłupy nie zostały zaprojektowane, by trzymać pion - dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć jego mięśnie i oszczędzić sobie w ten sposób konieczności jego rehabilitacji.